TDK Corporation MLJ1005HXG82NJTD0B
Part No.:
MLJ1005HXG82NJTD0B
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLJ1005HXG82NJTD0B.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 850MA 390MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLJ
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
850 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
390mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 13.56MHz
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
13.56 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
1. How to order MLJ1005HXG82NJTD0B on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLJ1005HXG82NJTD0B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLJ1005HXG82NJTD0B?
Image MLJ1005HXG82NJTD0B
Part Number MLJ1005HXG82NJTD0B
Manufacturer TDK Corporation
Series MLJ
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 82 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 850 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 13.56MHz
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 13.56 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)