TDK Corporation MLG1608B6N8DT000
Part No.:
MLG1608B6N8DT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1608B6N8DT000.pdf
Description:
FIXED IND 6.8NH 600MA 180MOHM SM
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order MLG1608B6N8DT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1608B6N8DT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1608B6N8DT000?
Image MLG1608B6N8DT000
Part Number MLG1608B6N8DT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)