TDK Corporation MLG1608B22NJT000
Part No.:
MLG1608B22NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1608B22NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 500MA 350MOHM SMD
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order MLG1608B22NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1608B22NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1608B22NJT000?
Image MLG1608B22NJT000
Part Number MLG1608B22NJT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 22 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)