TDK Corporation MLG1005S9N1JT000
Part No.:
MLG1005S9N1JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1005S9N1JT000.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 500MA 300MOHM SM
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S9N1JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S9N1JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S9N1JT000?
Image MLG1005S9N1JT000
Part Number MLG1005S9N1JT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)