TDK Corporation MLG1005S62NJTD25
Part No.:
MLG1005S62NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1005S62NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 62NH 200MA 1.4 OHM SMD
Inductance:
62 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S62NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S62NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S62NJTD25?
Image MLG1005S62NJTD25
Part Number MLG1005S62NJTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 62 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)