TDK Corporation MLG1005S36NJTD25
Part No.:
MLG1005S36NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1005S36NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 36NH 250MA 1 OHM SMD
Inductance:
36 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.3GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S36NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S36NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S36NJTD25?
Image MLG1005S36NJTD25
Part Number MLG1005S36NJTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 36 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.3GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)