TDK Corporation MLG1005S33NJT000
Part No.:
MLG1005S33NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1005S33NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 300MA 900MOHM SMD
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S33NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S33NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S33NJT000?
Image MLG1005S33NJT000
Part Number MLG1005S33NJT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)