TDK Corporation MLG1005S16NJT000
Part No.:
MLG1005S16NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG1005S16NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 16NH 400MA 550MOHM SMD
Inductance:
16 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLG1005S16NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S16NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S16NJT000?
Image MLG1005S16NJT000
Part Number MLG1005S16NJT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 16 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)