TDK Corporation MLG0603S9N1JT000
Part No.:
MLG0603S9N1JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S9N1JT000.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 200MA 800MOHM SM
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
3.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S9N1JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S9N1JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S9N1JT000?
Image MLG0603S9N1JT000
Part Number MLG0603S9N1JT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)