TDK Corporation MLG0603S91NJT000
Part No.:
MLG0603S91NJT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S91NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 91NH 50MA 4.3 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
91 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
50 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4.3Ohm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
770MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S91NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S91NJT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S91NJT000?
Image MLG0603S91NJT000
Part Number MLG0603S91NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 91 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.3Ohm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 770MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)