TDK Corporation MLG0603S7N5JT000
Part No.:
MLG0603S7N5JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S7N5JT000.pdf
Description:
FIXED IND 7.5NH 200MA 700MOHM SM
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S7N5JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S7N5JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S7N5JT000?
Image MLG0603S7N5JT000
Part Number MLG0603S7N5JT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 4.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)