TDK Corporation MLG0603S6N8JT000
Part No.:
MLG0603S6N8JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S6N8JT000.pdf
Description:
FIXED IND 6.8NH 250MA 600MOHM SM
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
3.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S6N8JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S6N8JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S6N8JT000?
Image MLG0603S6N8JT000
Part Number MLG0603S6N8JT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 3.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)