TDK Corporation MLG0603S62NJTD25
Part No.:
MLG0603S62NJTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S62NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 62NH 50MA 3.3 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
62 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
50 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.3Ohm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.1GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S62NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S62NJTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S62NJTD25?
Image MLG0603S62NJTD25
Part Number MLG0603S62NJTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 62 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.1GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)