TDK Corporation MLG0603S4N3ST000
Part No.:
MLG0603S4N3ST000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S4N3ST000.pdf
Description:
FIXED IND 4.3NH 300MA 400MOHM SM
Inductance:
4.3 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S4N3ST000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S4N3ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S4N3ST000?
Image MLG0603S4N3ST000
Part Number MLG0603S4N3ST000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 4.3 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)