TDK Corporation MLG0603S22NJT000
Part No.:
MLG0603S22NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S22NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 150MA 1.2 OHM SMD
Series:
MLG
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S22NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S22NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S22NJT000?
Image MLG0603S22NJT000
Part Number MLG0603S22NJT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 22 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)