TDK Corporation MLG0603S1N6BT000
Part No.:
MLG0603S1N6BT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S1N6BT000.pdf
Description:
FIXED IND 1.6NH 500MA 200MOHM SM
Inductance:
1.6 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S1N6BT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S1N6BT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S1N6BT000?
Image MLG0603S1N6BT000
Part Number MLG0603S1N6BT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 1.6 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 9GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)