TDK Corporation MLG0603S13NJTD25
Part No.:
MLG0603S13NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S13NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 13NH 180MA 900MOHM SMD
Inductance:
13 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.7GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S13NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S13NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S13NJTD25?
Image MLG0603S13NJTD25
Part Number MLG0603S13NJTD25
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 13 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.7GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)