TDK Corporation MLG0603S12NJT000
Part No.:
MLG0603S12NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603S12NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 180MA 900MOHM SMD
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603S12NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603S12NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S12NJT000?
Image MLG0603S12NJT000
Part Number MLG0603S12NJT000
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 12 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)