TDK Corporation MLG0603Q82NJT
Part No.:
MLG0603Q82NJT
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603Q82NJT.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 60MA 4 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
60 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603Q82NJT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603Q82NJT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603Q82NJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLG0603Q82NJT.
Image MLG0603Q82NJT
Part Number MLG0603Q82NJT
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 82 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 60 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)