TDK Corporation MLG0603Q33NJT
Part No.:
MLG0603Q33NJT
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603Q33NJT.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 100MA 1.7 OHM SMD
Series:
MLG
Product Status:
Obsolete
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
1.7Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603Q33NJT on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603Q33NJT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603Q33NJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLG0603Q33NJT.
Image MLG0603Q33NJT
Part Number MLG0603Q33NJT
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)