TDK Corporation MLG0603P91NJTD25
Part No.:
MLG0603P91NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P91NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD
Inductance:
91 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
DC Resistance (DCR):
4.5Ohm Max
Q @ Freq:
9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
900MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
300 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P91NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P91NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P91NJTD25?
Image MLG0603P91NJTD25
Part Number MLG0603P91NJTD25
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 91 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Q @ Freq 9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 900MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)