TDK Corporation MLG0603P91NJT000
Part No.:
MLG0603P91NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P91NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD
Inductance:
91 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
DC Resistance (DCR):
4.5Ohm Max
Q @ Freq:
9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
900MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P91NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P91NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P91NJT000?
Image MLG0603P91NJT000
Part Number MLG0603P91NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 91 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Q @ Freq 9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 900MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)