TDK Corporation MLG0603P82NJT000
Part No.:
MLG0603P82NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P82NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 80MA 4 OHM SMD
Shipping
Inventory:153
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
300 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P82NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P82NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P82NJT000?
Image MLG0603P82NJT000
Part Number MLG0603P82NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 82 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max
Q @ Freq 9 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)