TDK Corporation MLG0603P5N6JT000
Part No.:
MLG0603P5N6JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P5N6JT000.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 350MA 400MOHM SM
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P5N6JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P5N6JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P5N6JT000?
Image MLG0603P5N6JT000
Part Number MLG0603P5N6JT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 5.6 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 350 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)