TDK Corporation MLG0603P51NJTD25
Part No.:
MLG0603P51NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P51NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD
Inductance:
51 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
300 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P51NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P51NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P51NJTD25?
Image MLG0603P51NJTD25
Part Number MLG0603P51NJTD25
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 51 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)