TDK Corporation MLG0603P51NHT000
Part No.:
MLG0603P51NHT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P51NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG-P
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
51 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
100 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
300 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P51NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P51NHT000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P51NHT000?
Image MLG0603P51NHT000
Part Number MLG0603P51NHT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG-P
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 51 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 100 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)