TDK Corporation MLG0603P43NJT000
Part No.:
MLG0603P43NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P43NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 43NH 110MA 2.9 OHM SMD
Inductance:
43 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P43NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P43NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P43NJT000?
Image MLG0603P43NJT000
Part Number MLG0603P43NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 43 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1.6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)