TDK Corporation MLG0603P3N8ST000
Part No.:
MLG0603P3N8ST000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P3N8ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.8NH 400MA 300MOHM SM
Inductance:
3.8 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P3N8ST000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P3N8ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P3N8ST000?
Image MLG0603P3N8ST000
Part Number MLG0603P3N8ST000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 3.8 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 5.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)