TDK Corporation MLG0603P3N7BT000
Part No.:
MLG0603P3N7BT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P3N7BT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.7NH 400MA 200MOHM SM
Inductance:
3.7 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P3N7BT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P3N7BT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P3N7BT000?
Image MLG0603P3N7BT000
Part Number MLG0603P3N7BT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 3.7 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)