TDK Corporation MLG0603P30NJT000
Part No.:
MLG0603P30NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P30NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 30NH 130MA 2.2 OHM SMD
Inductance:
30 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P30NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P30NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P30NJT000?
Image MLG0603P30NJT000
Part Number MLG0603P30NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 30 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)