TDK Corporation MLG0603P1N5BTD25
Part No.:
MLG0603P1N5BTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P1N5BTD25.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 800MA 100MOHM SM
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P1N5BTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P1N5BTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P1N5BTD25?
Image MLG0603P1N5BTD25
Part Number MLG0603P1N5BTD25
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 1.5 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)