TDK Corporation MLG0603P1N1ST000
Part No.:
MLG0603P1N1ST000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P1N1ST000.pdf
Description:
FIXED IND 1.1NH 1A 70 MOHM SMD
Inductance:
1.1 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P1N1ST000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P1N1ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P1N1ST000?
Image MLG0603P1N1ST000
Part Number MLG0603P1N1ST000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 1.1 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 10GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)