TDK Corporation MLG0603P15NJTD25
Part No.:
MLG0603P15NJTD25
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P15NJTD25.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.2GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P15NJTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P15NJTD25 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P15NJTD25?
Image MLG0603P15NJTD25
Part Number MLG0603P15NJTD25
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 15 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.2GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)