TDK Corporation MLG0603P13NJT000
Part No.:
MLG0603P13NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0603P13NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 13NH 250MA 1.1 OHM SMD
Inductance:
13 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order MLG0603P13NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0603P13NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603P13NJT000?
Image MLG0603P13NJT000
Part Number MLG0603P13NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 13 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)