TDK Corporation MLG0402Q3N4CT000
Part No.:
MLG0402Q3N4CT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402Q3N4CT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.4NH 180MA 1.1OHM SMD
Inductance:
3.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
6.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q3N4CT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402Q3N4CT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q3N4CT000?
Image MLG0402Q3N4CT000
Part Number MLG0402Q3N4CT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 3.4 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 6.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)