TDK Corporation MLG0402Q33NJT000
Part No.:
MLG0402Q33NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402Q33NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
3.8Ohm Max
Q @ Freq:
3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q33NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402Q33NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q33NJT000?
Image MLG0402Q33NJT000
Part Number MLG0402Q33NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.8Ohm Max
Q @ Freq 3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)