TDK Corporation MLG0402Q2N8CT000
Part No.:
MLG0402Q2N8CT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402Q2N8CT000.pdf
Description:
FIXED IND 2.8NH 200MA 800MOHM SM
Inductance:
2.8 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q2N8CT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402Q2N8CT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q2N8CT000?
Image MLG0402Q2N8CT000
Part Number MLG0402Q2N8CT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2.8 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)