TDK Corporation MLG0402Q27NHT000
Part No.:
MLG0402Q27NHT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402Q27NHT000.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 120MA 3.5 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q27NHT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402Q27NHT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q27NHT000?
Image MLG0402Q27NHT000
Part Number MLG0402Q27NHT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 120 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Q @ Freq 3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.9GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)