TDK Corporation MLG0402Q22NJT000
Part No.:
MLG0402Q22NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402Q22NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 130MA 3.2 OHM SMD
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
2.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402Q22NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402Q22NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402Q22NJT000?
Image MLG0402Q22NJT000
Part Number MLG0402Q22NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 22 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 130 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Q @ Freq 3 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)