TDK Corporation MLG0402P9N1HT000
Part No.:
MLG0402P9N1HT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P9N1HT000.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 140MA 1.8OHM SMD
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P9N1HT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P9N1HT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P9N1HT000?
Image MLG0402P9N1HT000
Part Number MLG0402P9N1HT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)