TDK Corporation MLG0402P3N9ST000
Part No.:
MLG0402P3N9ST000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P3N9ST000.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 180MA 1.2OHM SMD
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P3N9ST000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P3N9ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P3N9ST000?
Image MLG0402P3N9ST000
Part Number MLG0402P3N9ST000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 3.9 nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)