TDK Corporation MLG0402P33NJT000
Part No.:
MLG0402P33NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P33NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
3.8Ohm Max
Q @ Freq:
6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:
1.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
300 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P33NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P33NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P33NJT000?
Image MLG0402P33NJT000
Part Number MLG0402P33NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 120 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.8Ohm Max
Q @ Freq 6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)