TDK Corporation MLG0402P2N8BT000
Part No.:
MLG0402P2N8BT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P2N8BT000.pdf
Description:
FIXED IND 2.8NH 200MA 800MOHM SM
Inductance:
2.8 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P2N8BT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P2N8BT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P2N8BT000?
Image MLG0402P2N8BT000
Part Number MLG0402P2N8BT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 2.8 nH
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)