TDK Corporation MLG0402P27NJT000
Part No.:
MLG0402P27NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P27NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 200MA 3.5 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Q @ Freq:
7 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P27NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P27NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P27NJT000?
Image MLG0402P27NJT000
Part Number MLG0402P27NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 27 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Q @ Freq 7 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)