TDK Corporation MLG0402P11NJT000
Part No.:
MLG0402P11NJT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLG0402P11NJT000.pdf
Description:
FIXED IND 11NH 140MA 2.2 OHM SMD
Inductance:
11 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order MLG0402P11NJT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG0402P11NJT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0402P11NJT000?
Image MLG0402P11NJT000
Part Number MLG0402P11NJT000
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 11 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)