TDK Corporation MLF1005G1R8KTD25
Part No.:
MLF1005G1R8KTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLF1005G1R8KTD25.pdf
Description:
INDUCTOR
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLF
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
20 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.05Ohm Max
Q @ Freq:
25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLF1005G1R8KTD25 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLF1005G1R8KTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF1005G1R8KTD25?
Image MLF1005G1R8KTD25
Part Number MLF1005G1R8KTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 1.8 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 20 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.05Ohm Max
Q @ Freq 25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant 90MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)