TDK Corporation MLF1005G1R5JT000
Part No.:
MLF1005G1R5JT000
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLF1005G1R5JT000.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 35MA 950MOHM SMD
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
35 mA
DC Resistance (DCR):
950mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 MHz
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
1. How to order MLF1005G1R5JT000 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLF1005G1R5JT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF1005G1R5JT000?
Image MLF1005G1R5JT000
Part Number MLF1005G1R5JT000
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 35 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 950mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant 100MHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)