Taiyo Yuden MLAYU32NSLD105KTNA01
Part No.:
MLAYU32NSLD105KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLAYU32NSLD105KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 1210
Series:
MLAY
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Distortion
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAYU32NSLD105KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLAYU32NSLD105KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAYU32NSLD105KTNA01?
Image MLAYU32NSLD105KTNA01
Part Number MLAYU32NSLD105KTNA01
Manufacturer Taiyo Yuden
Series MLAY
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Distortion
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)