Taiyo Yuden MLAYG31QHSD333KTNA01
Part No.:
MLAYG31QHSD333KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLAYG31QHSD333KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 35V 1206
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAYG31QHSD333KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLAYG31QHSD333KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAYG31QHSD333KTNA01?
Image MLAYG31QHSD333KTNA01
Part Number MLAYG31QHSD333KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)