Taiyo Yuden MLAYG31LBLD475KTNA01
Part No.:
MLAYG31LBLD475KTNA01
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.MLAYG31LBLD475KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MLAYG31LBLD475KTNA01 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLAYG31LBLD475KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLAYG31LBLD475KTNA01?
Image MLAYG31LBLD475KTNA01
Part Number MLAYG31LBLD475KTNA01
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)